مقالات

جولای 22, 2019
شیرهای انبساط تهویه و انواع پرشر سوئیچ‌ها

شیرهای انبساط تهویه و انواع پرشر سوئیچ‌ها

هوای تازه برای کیفیت زندگی و سلامتی ما حیاتی است. اما چون ساختمان‌ها در مقابل نفوذ هوا بیشتر مقاوم شده‌اند، گردش هوای تازه بسیار کاهش یافته است. انواع سیستم‌های تهویه پیشنهاد‌هایی را برای تصفیۀ هوا و راه‌حل جابه‌جایی هوای انبوه برای کمک به دستیابی به هوایی تازه، سالم و آسوده در محیط‌های دفتری، هتل‌ها، فروشگاه‌ها و یا دیگر محیط‌های تجاری ارایه می‌دهند. شیرهای انبساط و پرشر‌سوئیچ‌ها نیز نقش عمده‌ای در این سیستم‌های تهویه بر عهده دارند.
جولای 22, 2019
آشنایی با ‌اویل سپراتور، ‌مایع شکن، ‌پوسته کر

آشنایی با ‌اویل سپراتور، ‌مایع شکن، ‌پوسته کر

اجزای مختلف سیستم‌های تبرید مکمل یکدیگرند به گونه‌ای که کارکرد نامناسب یکی از آن‌ها در کار کل سیستم اختلال ایجاد می‌کند. ‌اویل سپراتور، ‌مایع شکن و ‌پوسته کر را می‌توان از جمله‌ی آن‌ها دانست. در این مطلب قصد داریم شما را با یک سیستم برودتی و این اجزای پرکاربرد آشنا کنیم.
ژوئن 25, 2019
شیرآلات و کنترل آلات صنعت تهویه و تبرید

‌شیرآلات آمونیاکی و فریونی

سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی که بر پایه سیستم سیکل تبریدی عمل می‌کنند از اجزایی همچون کمپرسور، ‌شیرآلات آمونیاکی و فریونی، کندانسور، سپراتور، اواپراتور و ... تشکیل گردیده شده اند. در این محتوا سعی بر این است که با نحوه عملکرد و انواع ‌شیرآلات آمونیاکی و فریونی در سیستم‌های تهویه مطبوع بیشتر آشنا شویم.
ژوئن 25, 2019
روغن بیترز؛ کمپرسورهای اسکرو بیتزر و پیستونی

روغن بیترز؛ کمپرسورهای اسکرو بیتزر و پیستونی

سیستم‌های تهویه مطبوع نظیر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی جهت عملکرد و بازدهی هر چه بیشتر در فرایندهای خود نیاز به روغنکاری دارند. روغن بیتزر با توجه به دارا بودن کیفیت و مرغوبیت بالا به عنوان برترین روغن برودتی جهت روغن کاری کمپرسورهای اسکرو بیتزر و پیستونی در صنعت سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده می‌گردد. در این محتوا با روغن بیتزر بیشتر آشنا می‌شویم.
ژوئن 25, 2019
شیرآلات و کنترل آلات صنعت تهویه و تبرید

شیرآلات و کنترل آلات صنعت تهویه و تبرید

شیرآلات صنعت تهویه و تبرید در سیستم‌های سیکل تبریدی نقش حیاتی را مانند کنترل مبرد اعم از کنترل میزان فشار، دما و ... و همچنین اجازه گردش مبرد در سیستم را بر عهده دارند. در این محتوا سعی بر این است که با شیرآلات صنعت تهویه و تبرید بیشتر آشنا شویم.
ژوئن 2, 2019
فشارسنج‌ آمونیاکی

بررسی کامل فشارسنج‌های آمونیاکی تک و دوبل

در سیستم‌های تهویه مطبوع سرمایشی و سایر سیستم‌های صنعتی برای اندازه‌گیری فشار گاز و سیال اصولا از فشارسنج استفاده می‌نمایند. فشارسنج‌ آمونیاکی مخصوص اندازه‌گیری گازهای آمونیاکی می‌باشد که بیشتر در سیستم‌های تهویه مطبوع کاربرد دارد. از این رو در این محتوا با نحوه عملکرد و انواع آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.
می 22, 2019

بهترین روغن‌ها برای سیستم‌های برودتی کدام است؟

‌روغن‌های برودتی در روانکاری و خنک کاری بسیاری از سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده می‌گردند از این رو در این محتوا با این نوع روغن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم و در مورد انواع ‌روغن‌های برودتی و برندهای ‌روغن‌های برودتی موجود در بازار بیشتر بحث می‌کنیم.
می 5, 2019

شیرآلات کستل

شرکت کستل شرکت کستل ایتالیا، یکی از تامین کنندگان بزرگ شیرآلات برودتی سردخانه ها و تهویه مطبوع جهان است که سال ۱۹۶۱ میلادی شروع به کار نموده است و با نوآوری […]
آوریل 28, 2019
شیرآلات دانفوس

شیرآلات دانفوس- اکسپنشن ولو

شرکت دانفوس که یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه‌کننده لوازم برودتی سردخانه ها و تهویه هوای مطبوع در سطح جهان است، در سال ۱۹۳۳ در کشوردانمارک تأسیس‌شده است. از محصولات […]
آوریل 28, 2019

کمپرسور بیتزر

معرفی شرکت بیتزر کمپرسور بیتزر محصولی از شرکتی است با بیش از ۵۰ کارخانه و نمایندگی فعال در عرصه فروش که در سال ۱۹۳۴ مورد تأسیس […]